Chalatai įvairiems metų laikams

207

Namai yra tokia erdvė, kur norime jaustis jaukiai ir patogiai, atsipalaiduoti ir pailsėti. Todėl dažnai namuose dėvimi rūbai labai skiriasi nuo tų, kuriuos vilkime išėję į viešumą. Namuose dažniau mėgiami treningai, lengvi rūbai, chalatai. Pastarieji iš tiesų yra labai populiarus namų drabužis, neatskiriamas palydovas įvairiose situacijose, ypač kai tenka sulaukti netikėtų svečių anksti ryte, ar dar miegant ateina paštininkas. Chalatus moterys nesidrovi dėvėti ryte ir gerdamos kavą su kaimynėmis. Turbūt kiekvienam yra pasitaikę dienų, kai visą dieną namuose pravaikštome su šiuo patogiu apdaru. Norint išsirinkti gerą chalatą, reikia atkreipti dėmesį ne tik į jo spalvas ir stilių, tačiau į sudėti ir metų laiką.

Poliesteris

Vieni iš populiariausių chalatų, tai chalataiiš poliesterio. Jie dažniausiai būna storo audinio, pasižymi įvairiomis spalvomis ir piešinėliais. Ši medžiaga labai mėgiama dėl savo kokybės ir kainos santykio. Chalatai iš poliesterio iš tiesų yra gana kokybiški ir tikrai nebrangūs. Jie ilgainiui nenusiskalbia, neišblunka, puikiai saugo nuo vėjo ir drėgmės. Iš šios medžiagos dažniausiai gamina storus šiltus chalatus šaltiesiems metų laikams. Vėsų rudens ar žiemos vakarą gerą įsisukti į tokį šiltą ir minkštą chalatą, kuris lengvai priglunda prie kūno ir šildo.

Medvilnė

Dar viena populiari chalatų medžiaga yra medvilnė. Tai populiarus audinys ne tik chalatams, bet ir įvairiems drabužiams ar patalynei. Medvilnė yra labai vertinama audinių medžiaga visame pasaulyje dėl savo natūralumo ir teigiamų savybių. Gaminiai iš medvilnės ne tik ilgai išlieka minkšti ir purūs, bet ir nepraranda savo spalvos net ir tiesioginiuose saulės spinduliuose. Iš medvilnės dažniausiai taip pat gaminami šilti chalatai. Jie yra ypač kokybiški ir puikiai sulaiko šilumą. Dėl savo natūralaus pluošto gaminiai iš medvilnės yra šiek tiek brangesni, tačiau tai populiariausia medžiaga visame pasaulyje.

Atlasas

Atšilus orams šiltus chalatus dažniausiai norisi mesti į šalį ar užkišti į spintos tolimiausius kampelius. Minkštas ir storas audinys dažniausiai tampa nebe mielas, o labiau varginantis. Todėl šiltuoju metų laiku patys populiariausi yra atlaso arba šilko gaminiai. Tai lengvi chalatukai, priglundantys prie kūno ir suteikiantys vėsos pojūtį. Lengvi ir slidūs audiniai gali pasižymėti pačiomis įvairiausiomis spalvomis ir ornamentais. Dažniausiai atlaso ar šilko drabužiai, net ir dažnai skalbiami ir nuolat nešiojami, stebėtinai ilgai išlaiko spalvų ryškumą ir audinio kokybę.