Jei naujos elektros kainos mažesnės už senąsias…

220

Naujos elektros kainos svarbios visiems, skaičiuojantiems asmeninį biudžetą. Jei per žinias paskelbiama, kad tarifai mažėja, tai nuteikia gana optimistiškai. Jei vykdant ekonominę veiklą atrandamas nepriklausomas energijos tiekėjas, optimizmas vėlgi apsireiškia.

Jei naujos elektros kainos mažesnės už senąsias, pajamų tuoj pat nepadvigubės, iškart skirtumo gal nepajusite. Tačiau vienas kitas mėnuo ir kainų skirtumas pajuntamas. Na, o kalbant apie verslą, gero tiekėjo pasirinkimas gali tuoj pat atsiliepti sumažėjusiomis išlaidomis.

Jei nauji tarifai mažesni, namų ūkis tampa pajėgus nusipirkti vieną kitą kokybiškesnį maisto produktą. Arba galima įsigyti vienu kitu euru brangesnius batus. Arba kiek daugiau lėšų paskirti atostogoms. Elektros sąnaudų tema susijusi ir su gaunamu atlyginimu, ir su mėnesio išlaidomis, ir su mokėjimu valdyti pinigus. Tvarkant finansus daug kas priklauso nuo gyvenamosios vietos, pavyzdžiui, didelio buto nuoma Vilniaus centre – nepigus malonumas. Trijų litrų darbinio tūrio BMW – taip pat.

O apskritai sutaupyti nori visi. Tik vieni tai daro protingai, o kiti, deja, nelabai. Kaip tai suprasti? Yra apgalvotas taupymas, kuris tikrai naudingas. Bet yra ir toks, kurio nepavadinsi nei efektyviu, nei protingu. Jei laukiate svarbaus skambučio, bet išjungiate mobilųjį telefoną, nes neva sutaupysite akumuliatoriaus „jėgų“, tai niekaip nesusiję su normaliu taupymu. Bet jei vykdote ekonominę veiklą ir pasirenkate patikimą elektros energijos tiekėją, sprendimas išties puikus. Tuomet naujos elektros kainos tampa galimybe optimizuoti išlaidas.

Kai naujos elektros kainos priimtinos, verslas sėkmingiau plėtojamas. Taip pat ir namų ūkis džiaugiasi, jei tarifai pakeičiami į mažesnę pusę. Išlaidų optimizavimas nėra bereikšmiai žodžiai. Tai ypač aktualu kalbant apie verslą, kur sunaudojama daug elektros.

Štai tokios tos naujos elektros kainos, darančios įtaką vartotojų piniginėms. O svarbiausia, kad optimali kaina būtų suderinta su kokybišku tiekimu. Jei toks derinys pasiektas, tada vartotojai džiaugiasi.