Pajausk krioklių gaivą

197

Kriokliai tarsi magnetas traukia žmones iš viso pasaulio, kuriais žavimės ir stebimės. Patys didžiausi ir gražiausi kriokliai laikomi Viktorijos, Igvasų, Niagaros ir kt. kurių didybė milžiniškų vandens srovių įvairovė, žaismės užburia mus purslų pasaulyje.

Viktorijos krioklys yra išsidėstęs tarp Zambijos ir Zimbabvės, kurio ilgį sudaro apie 1,7 kilometrų, o vandens kritimo aukštis yra net 108 metrai. Niagaros kriokliai driekiasi tarp Kanados ir JAV pasienio, kurių bendras plotas siekia 1,1 kilometro, šių krioklių aukštis yra – 51 m. Ir vienas iš didžiausių pasaulio krioklių yra – Igvasų milžinas krioklys, driekęsi per Argentinos ir Brazilijos siena. Turtingas, su 275 protakomis, kurių bendras ilgis siekia 2,7 kilometrus, o aukštis taip pat įspūdingas – 80 metrų. Bet aukščiausio pasaulyje krioklio titulą turi Anchelio krioklys, kurio vandens kritimo aukštis siekia beveik kilometrą, tiksliau 979 metrus ir yra išsidėstęs Venesuelos Bolivaro provincijoje.

Milžinų krioklių įspūdingi dydžiai, kaip ir jų supantis tropinis gamtos kraštovaizdis yra stulbinantys, įspūdžiai lieka ilgai įsimintini. Po kelionių žmonės įkvėpti prisiminimų, patirtų įspūdžių egzotiškose šalyse bando įvairiais būdais įamžinti, perteikti tai savo namuose, ar sukurti jaukią atmosferą pasirinktoje aplinkoje. Smagu šalia savęs įsikurti tropikų oazę, jausti vandens gaivą, kuri ramina ir labai naudinga sveikatai. Galime pastebėti, kad dauguma žmonių stengiasi papuošti savo vidaus interjerus: organizacijų biurus, SPA centrus, kavines, restoranus, viešbučius, gydymo įstaigas, pensionatus įvairiais kriokliais, kurie ne tik puošia, parodo išskirtinumą, bet ir naudingi sveikatai, sieja ir priartina mus prie gamtos. Pavyzdžiui, karštą vasarą ar šaltą žiemą kriokliais drėkinamos sausos patalpos, suteikdamos joms vėsos ir gaivumo, krentančio vandens čiurlenimas, bangavimas veikia mus raminančiai ir leidžia atsipalaiduoti, relaksuotis. Relaksacijos terapija yra gydomi žmonės.

Įvairius sumanymus įgyvendinti įmanoma: kadangi yra siūlomi įvairiausi kriokliai, sienos, sienelės, kolonos, vandens skulptūrų kompozicijos, suteikdamos tiek vidaus ir išorės interjerams savitumo, išskirtinumo. Pavyzdžiui, vandens kompozicijos atlieka ir baldo funkciją! Kaip teigia krioklių, sienelių gamintojai, vis daugiau įrenginėjama modernių krioklių, krioklių- stalų, kurių paviršiumi teka ar krenta vanduo. Tokių baldų šoninės dalys sukonstruotos iš burbulų sienelių ir krioklių, kurie gali būti skirtingų formų ir paskirties: tiesūs, vingio-bangos formų ar įvairių įmantriausių formų kurias užsigeidžia užsakovai. Specialių matmenų ir formų kriokliai, vandens burbulų sienos ir sienelės, solidžiai žiūrisi tiek klasikiniame tiek moderniame interjere. Todėl svarbu gyvenamosiose ir lankomosiose vietose derinti su esamo interjero stiliumi, formomis, vyraujančiomis spalvomis ir svarbiausia, nepamiršti, kad šios vandens grožybės būtų panaudotos praktiškai.

Visi kriokliai ir vandens gaminiai turi savo naujos kartos apšvietimą, kuris keičia programuojamas spalvas. Taip pat galima pasirinkti norimo gaminio iš kurio jis yra pagamintas spalvą, o jos būna: skaidrios, brangiųjų metalų, brangakmenių lydinio ar tauriojo marmuro.

Krioklių konstrukcijų gamybai yra naudojamas aukščiausios kokybės akrilas, kuris yra 17 kartų stipresnis, optiškai skaidresnis ir atsparesnis temperatūrai negu stiklas. Visi šie rankų darbo kriokliai sukuria vandens bangavimo, čiurlenimo, kritimo, ošimo ar šnypštimo efektą. Todėl natūralus vandens poveikis leidžia žmogui pasijusti, lyg pulsuojantis tropikų vanduo leistųsi nugludintais akmenimis. Vandens kriokliuose galima reguliuoti vandens intensyvumą, bangų, srovių kritimą, kurį labai gražiai apšviečia lyg saulės spinduliuose purslų žaismą naujos kartos apšvietimas, kurio spalvų kontrastingumą galite derinti pagal vidaus ar išorės interjero ypatumus, nuotaikų būseną.

Krioklių būna įvairių: pakabinamų, sieninių ar integruotų pagal specialius užsakovo matmenis. Jų aptarnavimas – priežiūra maža, todėl leidžia mažose butuose ar dideliuose namuose krioklius naudoti kaip pertvaras, puošti nišą, sieną, koloną, biuruose pateikti įmonę reprezentuojantį ženklą, dekoruoti konferencijų sales, visa tai įgyvendinama.

Mėgaukitės išskirtinio grožio, vandens vėsa ir gaiva nuostabiais kriokliais, kurie papuoš aplinką ir stiprins Jūsų sveikatą.