Svarbūs klausimai statant savo namą

178

Prieš statant bet kokio tipo namą, svarbu turėti labai gerai apgalvotą planą. Taip pat ne ką mažiau svarbu nuspręsti, kas statys jūsų namą, t.y. tai darysite savo pačių rankomis ar samdysite statybų bendrovę. Be abejo, dažniausiai pasirenkamas pastarasis variantas ir visus darbus patikima savo srities specialistams. Tačiau nereikėtų apsigauti – jei nekontroliuosite namo statybos darbų įgyvendinimo, kils rizika, kad tam tikrais etapais bus padarytos tam tikros klaidos ar tikslingai priimti pigesni ir mažiau efektyvūs sprendimai. Dėl šios priežasties net ir pasirinkus statybų bendrovės specialistus, turėtumėte pasistengti nuolatos kuruoti vykdomus statybos darbus.

Iš anksto apgalvokite šiuos dalykus:

Kokio dydžio namo norėtumėte? Suprantama, kad didesnio ploto namas reikalauja daugiau statybinių medžiagų, laiko sąnaudų ir kur kas sudėtingesnių kompleksinių darbų.
Ar norėsite vieno ar kelių aukštų namo? Tai taip pat turės įtakos bendroms namo konstrukcijoms.
Kokias medžiagas planuojate pasirinkti statybos darbams atlikti? Taip pat svarbu apgalvoti ir technologines priemones, kurios gali būti reikalingos statybų procese. Pavyzdžiui, tai gali būti presai, staklės ir kt.
Kiek laiko turite namo statybos darbų atlikimui?
Vidaus apdailą atliksite patys ar taip pat patikėsite šios srities specialistams?
Koks yra jūsų tikrasis biudžetas, kurį galite skirti visiems minėtiems darbams?

Ar reikės užsisakyti konteinerį statybinių šiukšlių išvežimui?
Nes statant namą, atliekant remontą, privaloma užsisakyti šiukšlių išvežimo paslaugas specializuotoje įmonėje. Atsikratyti šiukšlių galima ir savo jėgomis (o daugelis tai bando daryti), tačiau toks būdas yra draudžiamas įstatymu.
Išvežant didelius kiekius statybinių šiukšlių reikia pasitelkti specialistus ir pasirinkti transportą. Šiuo atžvilgiu vis labiau plinta šiukšlių išvežimas į 5 m3, 10 m3 konteinerius.
Norėdami užsisakyti šiukšlių išvežimą Klaipėdoje spauskite čia.

Žinoma, tai vos keli klausimai, kuriuos sau būtinai turėtumėte užduoti, tačiau net ir jie galės paversti jūsų būsimo nuosavo namo statybos darbus kur kas kokybiškesniais ir sklandesniais. Bet kuriuo atveju, statant nuosavą namą niekuomet nepatariama skubėti. Praktika rodo, kad skuboti sprendimai dažnai sukuria labai neigiamus padarinius, todėl pasistenkite net ir pačias smulkiausias ir iš pirmo žvilgsnio nereikšmingas detales apgalvoti iki skrupulų, o jei turite galimybę – kaskart konsultuokitės su statybų srities specialistais ir bandykite rasti pačius produktyviausius sprendimus, kurie galiausiai jūsų nuosavą namą pavers labai tvirtu, ilgaamžiu, komfortišku, jaukiu ir suteikiančiu norimą šilumos ir garso izoliacijos lygį.