Tvoros iš gabionų

218

Norite aptverti savo namą ar sodą? Turite kelis variantus – galite rinktis klasikines metalines, medines ar betoninės tvoras arba galite pasirinkti kūrybiškesnį sprendimą ir savo nuosavybę aptverti panaudojant gabionus.

Gabionai – suvirinto tinklo krepšiai, kurių vidinę ertmę galima užpildyti bet kokia pasirinkta medžiaga, taip tvoros-gabionaisukuriant originalų aptvėrimo sprendimą. Šie statiniai anksčiau dažniausiai buvo naudojami infrastruktūros objektuose: kelių, upių krantinių ar šlaitų tvirtinimui, bet dabar jie vis plačiau naudojami ir privačių namų valdose ar komercinės paskirties erdvėse.

Nuo ko pradėti? Šioje vietoje turite 2 variantus – galite kviestis profesionalų pagalbos arba mėginti viską padaryti patys. Jeigu jau apsisprendėte montavimo darbus atlikti savo rankomis, skaitykite toliau. Juolab, kad tai nereikalauja ypač daug žinių ir sugebėjimų, o esant galimybei naudoti pačias įvairiausias medžiagas, tai padaryti galima už palyginus mažą kainą.

Tinkamos vietos pasirinkimas
Pirmiausia išsirinkite vietą, kur statysite gabiono sieną. Kokią vietą pasirinkti priklauso nuo to, kokiu tikslu statote gabionus.

Gabionas bus dalis tvoros;
Formuosite uždarą poilsio ar iškyloms skirtą zoną;
Atitversite daržovių lysves.
Taip pat turite žinoti, kad gabionų tvora gali puikiai tarnauti kaip barjeras apsaugantis nuo iš gatvės sklindančio triukšmo.

Išsirinkę ir suplanavę vietą žinosite kokių išmatavimų sienos reikės ir kiek sunaudosite suvirinto tinklo. Jeigu norite labiau atsiriboti nuo iš išorės sklindančio triukšmo, gabionų formas rekomenduojamas konstruoti trijų celių ir viduriniąją užpildyti smėliu, kuris ypač gerai blokuoja triukšmą.

Užpildo pasirinkimas
Gabiono tvoros užpildą derinkite su esama aplinka, namo išore. Šioje vietoje taip pat Jums atsiveria neribotos galimybės. Užpildui galite naudoti šias medžiagas:

Akmenys;
Skalda;
Mediena (drožlės, šakos, kelmai);
Stiklo šukės;
Kitos su aplinka derančios medžiagos.
Rinkdami skirtingas medžiagas galite išgauti skirtingus efektus, pvz. tvorą labiau derančią su natūralia gamta arba pabrėžiančia prabangą ar modernumą. Dar originalesnius sprendimus galite išgauti derinant tarpusavyje skirtingas medžiagas.

Gabiono tvoros montavimas
Išsirinkę tinkamą tvoros tinklą jį susikarpykite ir paruoškite krepšius į kuriuos bus dedamas užpildo medžiagos. Rinkdamiesi tinklą neatsižvelkite vien tik į kainą. Svarbu, kad jis būtų pakankamai tvirtas ir atsparus korozijai. Nekokybiškas tinklas po kelerių metų gali visas Jūsų pastangas paversti niekais.

Gabionų krepšių užpildymas
Kai jau turite paruoštus suvirinto tinklo krepšius, užpildykite juos pasirinktomis medžiagomis. Kaip minėjome anksčiau, galite tarpusavyje derinti skirtingas medžiagas, kad suteiks tvorai dar daugiau išskirtinumo. Kai jau užpildas bus vietoje, taip pat rekomenduojama suvirintu tinklu uždengti ir viršutinę sienos dalį, kad medžiagų neišnešiotų kieme žaidžiantys vaikai arba neišrinktų paukščiai jeigu užpildui naudojamos pvz. medžio drožlės.

Viską atlikę galėsite didžiuotis originalia kiemo/sodo tvora ar mėgautis jaukia poilsiui skirtoje užuovėja. Papildomai savo statinį galite apauginti vijokliniais augalais, kas suteiks dar daugiau jaukumo ir natūralumo.